Gebze Ariston Kombi Arıza Kodları Ve Çözümleri

ARIZA KODU 101 Aşırı Isınma

Çözüm Bu kod, kombinizin aşırı ısınmasından kaynaklanan arızadır. Kombinizi kapatıp bir süre bekleyip tekrar çalıştırmanız arızayı ortadan kaldırabilir. Çözülmediyse servisimizi arayabilirsiniz.

ARIZA KODU 103-104-105-106-107 Yetersiz Sirkülasyon

Çözüm Bu kod, kombinizin içindeki sirkülasyonun yeterli olmadığını ya da kombinizin su durumunda bir arızanın meydana geldiğini gösterir. Teknik servisimizi arayabilirsiniz.  0538 469 07 30

ARIZA KODU 110 Sensör Arızası

Çözüm Bu kod, kombinizin ısıtma sensöründe kısa devrenin olduğunu ya da temassızlıktan kaynaklanan bir problemin olduğunu belirtir. Kullanıcı servisimizi aramalıdır.

ARIZA KODU 112 Sensör Arızası 

Çözüm Bu kod, kombinizin ısıtma ile ilgili kombiye gelen dönüş yollarında bulunan sensörde sorun olduğunu ya da kısa devrenin olduğunu gösterir. Kullanıcı kendi müdahalede bulunmamalı. Servisimizden yardım alabilirsiniz.

ARIZA KODU 114 Dış Sensör Arızası

Çözüm Bu kod, kombinizin dış sensörlerinin kısa devre yaptığını ya da sensörlerde arıza meydana geldiğini gösterir. Kullanıcı destek için servisi aramalıdır.

ARIZA KODU 116 Yerden Isıtma Termostatı

Çözüm Bu kod, kombinizde bulunan  yerden ısıtma termostatın da arıza meydana geldiğini gösterir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir durum yoktur. Servisimizden destek almalısınız.  0538 469 07 30

ARIZA KODU 1P1-1P2-1P3 Sirkülasyon Arızası

Çözüm Bu kod, kombinizin akışlarını, atık boşaltım sistemlerin ya da sirkülasyonunda arıza meydana geldiğini belirtir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir müdahale yoktur. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 201 Sensör Arızası 

Çözüm Bu  kod, kombinizin sıcak su sensörün kısa devre yaptığını ya da arıza meydana geldiğini gösterir. Bu durumda kombiden sıcak su alamayız. Kullanıcı destek için servis ile iletişime geçmelidir.

ARIZA KODU 202 Boyler Sensör Arızası

Çözüm Bu kod, kombinizde bulunan  tankın su seviyesinde oluşan azalmasının ya da su tankında bulunan sensörlerde kısa devrenin olduğunu gösterir. Bu durumda kullanıcı servisimizden destek almalıdır.

ARIZA KODU 203 Sensör Arızası 

Çözüm Bu kod, kombinizin elektronik devrelerinde bulunan anahtarla sensörlerin kısa devre ya da temassızlıktan kaynaklanan arızaların olduğunu bildirir. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 204 – 205 – 207 – 208 – 209 Sensör Arızası

Çözüm Bu kod, kombinizde yer alan güneş kolektör sensöründe kısa devrenin olması ya da sensör de bir hasar meydana geldiğini gösterir. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Servisimizden destek alınmalıdır.

ARIZA KODU 301 Ekran Kartı Arızası

Çözüm Bu kod, kombinizin eprom kısmında bulunan bir ekran hatasının olduğunu gösterir. Kullanıcı kombiye reset atmalıdır. Sorun devam ediyor ise servisimizden destek almalıdır. 0538 469 07 30

ARIZA KODU 302 – 303 – 305 – 306 – 307 – 401 – 402 – 403 – 404 – 405 – 406 Anakart – İşlemci Arızası

Çözüm Bu kod, kombinizin GP ile GIU arasında oluşan iletişim hatasının olduğunu gösterir. Servisimizden destek alınabilir.

ARIZA KODU 407 Sensör Arızası 

Çözüm Bu kod, kombinizde yer alan oda sensörünün kısa devre yapması ya da hasar meydana geldiğini gösterir. Bu durumda kullanıcı müdahalede bulunmamalı. Servisimizden destek almalıdır.

ARIZA KODU 501 Ateşleme Arızası

Çözüm Bu kod, kombinizin ateşleme yapmadığını belirten arızadır. Sorun sürekli devam ediyor ise kullanıcı servisimizden destek almalıdır.

ARIZA KODU 502 Gaz Valfi – Gaz Hatası

Çözüm Bu kod, kombinizin gaz valfinde meydana gelen arızayı gösterir. Kullanıcı olarak destek için servisimizi aramalısınız.

ARIZA KODU 5P3 Ateşleme Kesintisi Arızası

Çözüm Bu kod, kombinizin çalışır durumda iken birden bire ateşlemenin kesilmesinden kaynaklı arızanın olduğunu gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 607 – 6P1 Hava Akış Şalteri Arızası

Çözüm Bu kod, cihazınızın diferansiyel basınç anahtarının kontağı ateşlemeden önce açık olduğunu gösteren hatadır.

ARIZA KODU SP1 – SP2 – SP3 Bakım/İyonize/Anakart Arızası

Çözüm Bu kod, brulör alev kopmasına veya alev oluşumunun engellenmesi anlamına gelmektedir. Servisimizi arayınız.